Pracujmy kompleksowo. Wkładki i ćwiczenia.

Podczas wizyt zawsze namawiam do aktywnego podejścia jak chodzi o nasze stopy. Wkładki – świetny pomysł ale trzeba wesprzeć ich działanie ćwiczeniami.

Bardzo lubię urządzenie zwane…… Jest wiele nazw tego przyjemnego , niedrogiego i wielofunkcyjnego „sprzętu”. Na opakowaniu jest napisane „dynamiczna poduszka do siedzenia” ale jest to także dysk dmuchany, beret, poduszka sensomotoryczna itp.

Może po prostu wstawię zdjęcie poniżej i wszystko będzie wiadomo:

dysk sensomotoryczny Dynapad Max

Tak więc, ten właśnie gadżet bardzo lubię. Nie jest duży, jest wielofunkcyjny i korzystać z niego może cała rodzina. Osoby pracujące przy komputerze mogą na tym siedzieć za co wdzięczny będzie ich kręgosłup (odcinek lędźwiowy). Można też podczas kolejnego odcinka „Na dobre i na złe” 😉 położyć stopy na takim dysku (góra z wypustkami) i odbyć relaksująco-kojący masaż stóp.

Ja jednak polecam taki beret jako wsparcie ćwiczeń na stopy z problemami typu stopy płasko-koślawe, koślawość,problemy z rozcięgnem podeszwowym.

Zanim przedstawię zestaw ćwiczeń napiszę kilka słów o ćwiczeniu z małymi dziećmi. Wiadomo, że z dwu-trzylatkiem trzeba sprytnie i tak żeby on chciał . Proponuję tu wpleść ćwiczenia w codzienne rytuały, które dzieci bardzo lubią. Samo stanie na takim dysku jest niezłym ćwiczeniem więc niech maluch pod nadzorem dorosłego zęby myje na dmuchanym berecie. Bajkę też można oglądnąć na stojąco…. A gra na PlayStation na takim dysku to wyższy poziom i większa satysfakcja ;).

A teraz obiecane ćwiczenia , które opracowała  zaprzyjaźniona pani fizjoterapeutką Joanna Kieszek – FIZJOZONE. Podczas naszych fotograficzno-aktorskich zmagań było momentami baaaaaardzo wesoło.:)


Ponadto wszystkie powyższe ćwiczenia mogą Państwo pobrać w postaci pliku pdf zamieszczonego pod tym linkiem. Natomiast produkty zaprezentowane przy ćwiczeniach znajdą Państwo w kategorii http://ebalans.pl/kategoria-produktu/rehabilitacja/. Partnerzy naszego serwisu: klimatyzacja do biura air home systems – ahs-krakow.pl, oraz facility management – fmsol.pl

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.