Blog

Pracujmy kompleksowo. Wkładki i ćwiczenia.

Podczas wizyt zawsze namawiam do aktywnego podejścia jak chodzi o nasze stopy. Wkładki – świetny pomysł ale trzeba wesprzeć ich działanie ćwiczeniami.

Więcej

Kto pyta nie błądzi…. najczęściej zadawane pytania.

W tym wpisie spróbuję odpowiedzieć na często zadawane przez Państwa pytania .

Więcej

Indywidualne, indywidualizowane, seryjne ?

Chciałabym dziś wyjaśnić pewne kwestie dotyczące coraz szerszej oferty na rynku w zakresie wkładek do butów.

Wkładki możemy podzielić na :

  1. Wkładki seryjne
  2. Wkładki indywidualizowane
  3. Wkładki indywidualne
Więcej

Bądź aktywny bez kontuzji.

Dziś parę słów o roli wkładek w przypadku osób aktywnych czyli tych którzy biegają, chodzą z kijkami, jeżdżą na rolkach, łyżwach i nartach.

Więcej

Wkładki supinujące dla dzieci

Z wielu przesłanek, rozmów telefonicznych itp wnoszę, że Rodzice czują się zagubieni w gąszczu dziwnych sformułowań , które serwują im specjaliści. Spróbuję zatem wyjaśnić o co w tym wszystkim chodzi.

Więcej

Nasze Achillesowe pięty….

W naszej stopie znajduje się 26 kości i kosteczek ale kość piętowa jest największą z nich. Pięty są najbardziej obciążaną strefą . Dźwigają ciężar naszego ciała, podczas chodzenia, biegania czy skakania pochłaniają dużą część energii uderzeń o podłoże tym samym chroniąc nasze wyższe struktury i stawy przed wstrząsami. Skoro więc  nasze piety są tak intensywnie eksploatowane nic dziwnego, że dość często ulegają różnego rodzaju kontuzjom i schorzeniom. Ból pięt jest bardzo częstym bodźcem do wybrania się do specjalisty (nawet gdy unikamy lekarzy jak ognia).

Więcej

Za wygodne buty oddam majątek …

Podczas wizyt pacjentów zawsze pojawia się problem butów. Frustracja to chyba najlepsze określenie tego co czują klientki , które szukają butów dla stóp wrażliwych, bolących , zdeformowanych ale i ładnych i eleganckich. No cóż – powiedzmy sobie szczerze – MUSIMY W TEJ KWESTII PÓJŚĆ NA KOMPROMIS.

Więcej

Cukrzyca a stopy – stopa cukrzycowa

Cukrzyca – to podstępna choroba, która atakuje wiele układów i narządów. Jest spowodowana defektem wydzielania insuliny i/lub odporności tkanek na działanie insuliny z towarzyszącą hiperglikemią.

Więcej

Poproszę wkładki na …..

Nie jest to niestety takie proste !

Często przychodzą do mnie klienci i mówią: „czy są jakieś wkładki na haluksy? „albo „wkładki na ostrogi poproszę”. Nie jest mi łatwo odpowiedzieć wprost na takie pytania bo stopy rozpatruję jako całość. Jeden problem w stopie np. koślawość pięty wywołuje kolejne nieprawidłowości. Staram się działać kompleksowo by dać najlepszy efekt terapeutyczny.

Więcej

Ból stóp – dlaczego bolą mnie stopy?

Powodów dla których bóle stóp mogą się pojawić jest wiele. Stopy mogą nas boleć na różne sposoby. Mogą boleć punktowo lub piec. Może się to dziać w trakcie chodzenia lub leżenia. Ból możemy odczuwać po wysiłku lub przy konkretnym ustawieniu stóp (ich obciążeniu). Przyczyny dolegliwości mogą być bardzo różne i nie koniecznie związane dokładnie ze stopami.

Więcej

Podstępne „POPRZECZNE”

Płaskostopie poprzeczne – spotykane bardzo często, choć nie widać go na „pierwszy rzut oka”. Mówimy o nim , gdy II i III główki kości śródstopia są obniżone i nasze subtelne sklepienie poprzeczne po prostu przestało istnieć.

Więcej

Za mało, za dużo …. zawsze najlepszy złoty środek. Schorzenia stóp.

Wiemy już, jak powinna wyglądać zdrowa stopa.

Każdy z nas pewnie słyszał o płaskostopiu podłużnym, platfusie czy stopie „żelazko” . Kiedy więc sklepienie podłużne stopy jest obniżone albo go nie ma wcale mówimy o płaskostopiu podłużnym.

Więcej

Nóżki jak u kaczuszki – czyli nogi naszych dzieci.

W trakcie praktyki często spotykam zatroskanych Rodziców, którzy martwią się o swoje dzieciaki i ich „krzywe” nogi i stopy. A tymczasem powodu do zmartwienia nie ma, gdyż na pewnych etapach rozwoju płaskostopie, koślawość czy szpotawość kolan są związane z rozwojem dzieci.

kolana koślawe, kolana normalne, kolana szpotawe u dzieci

 

Więcej

Zdrowe stopy – Łuki w stopach jak w architekturze.

Łuk w architekturze to konstrukcja służąca do wzmocnienia ścian zaś w swym sklepieniu przenosi ciężar własny jak i dźwigany. Konstrukcja ta ma swoje podparcia na obu końcach. To tyle z teorii architektury (mam nadzieję, że nie uraziłam architektów swym pobieżnym podejściem do łuków ).  Jak się mają te łuki do stóp? Otóż…….

Więcej

Nasze stopy…

Człowiek przez 57% życia jest na nogach. Europejczycy pomiędzy 16 i 34 rokiem       życia spędzają dziennie około 8,5 godzin w butach. Tak mówią statystyki. Tak więc zasadne jest szanowanie naszych stóp, zabezpieczenie ich przed nadmiernym zużyciem tak by całe życie mogły nas nieść bez bólu. Ładne stopy to zdrowe stopy. Zdrowe stopy to aktywność, dobre samopoczucie, energia i radość życia. Możemy robić to co lubimy.

Więcej

Witam Państwa na moim blogu!

Serdecznie witam Państwa na moim blogu! Zachęcam wszystkich do śledzenia moich wpisów. Wierzę, że będą one źródłem ważnych, pożytecznych i ciekawych informacji. Ponieważ stopy to moja pasja- wpisy będą własnie dotyczyły naszych dolnych kończyn. A więc zaczynamy 🙂

Więcej